Úspěch mladých kynologů ze ZKO OTICE

První srpnový víkend ve sportovní kynologii patří již každoročně mládeži a juniorům, kteří se na Mistrovství České republiky se svými psy utkávají o nejvyšší titul „Mladý mistr ČR“ a „Juniorský mistr ČR“. Soutěží se ve třech mládežnických kategoriích (do 18-ti let) a jedné juniorské (18-21 let). Ve všech kategoriích musí psi zvládnout 3 disciplíny – stopu, poslušnost a obranu. Každá disciplína je posuzována samostatně a nejvyšší dosažitelný počet bodů v dané disciplíně je 100.

V letošním roce se toto mistrovství uskutečnilo v malebném historickém městečku Dobříš, které leží ve Středočeském kraji. O tituly mistrů republiky zde přijelo bojovat 25 nejlepších mladých a juniorských kynologů z celé České republiky, kteří své kvality prokázali na dvou výběrových soutěžích, konaných v Praze-Zbraslavi a Havířově-Bludovicích. Pro úspěšnou kvalifikaci na Mistrovství České republiky bylo nutné alespoň na jedné z těchto soutěží splnit limit nutný pro úspěšně složenou zkoušku, který je 70 bodů v každé z disciplín.        

Z Moravskoslezského kraje se úspěšně kvalifikovalo 7 účastníků, kteří pod vedením Karla Mellara 5.8.2016 na toto mistrovství odjeli reprezentovat náš kraj. Čtyři z nich jsou členky ZKO Otice. Jedná se o Markétu Galuszkovou, Nelu Kavanovou, Viktorii Večerkovou a Markétu Látalovou. Kromě Markéty Galuszkové, která se tohoto mistrovství zúčastnila již podruhé, bylo pro ostatní 3 děvčata ze ZKO Otice toto mistrovství jejich premiérou. Přesto ukázaly, že se s nimi do budoucna určitě musí počítat a v kategorii ZVV1 se Nela Kavanová umístila na krásném 5. místě, teprve devítiletá Markéta Látalová ve stejné kategorii na 6. místě a Viktorie Večerková v kategorii IPO2 obsadila 4. místo. Již zmíněná Markéta Galuszková startující v kategorii ZVV2 získala 1. místo a titul Mistr České republiky v kategorii ZVV2. Celkově družstvo Moravskoslezského kraje získalo 2. místo v soutěži družstev, po vítězném domácím týmu Středočeského kraje.        

Nyní bych chtěla blíže představit jednotlivá děvčata a jejich svěřence a přiblížit jejich letošní výsledky na soutěžích a také plány, které mají ještě v letošním roce před sebou.

 

Markéta Galuszková a fenka belgického ovčáka Fergie

Kvalifikační závod Praha-Zbraslav                 1. místo (splněna kvalifikace na MR)      
Mistrovství ČR mládeže a juniorů Dobříš       1. Místo                      

Nyní je fenka nakrytá, tudíž ji místo podzimních závodů čekají mateřské povinnosti.

 

Nela Kavanová a fenka německého ovčáka Loren Venušina sopka                    

Kvalifikační závod Praha-Zbraslav             7. místo (splněna kvalifikace na MR)      
Kvalifikační závod Havířov-Bludovice        1. místo (  -//- )                        
Junior Open Cup Česká Třebová               3. místo                            
Závod o Šternberskou hvězdu                    2. místo                      
Mistrovství ČR mládeže a juniorů Dobříš    5. Místo                          

Nela s Loren se připravuje na kvalifikační závod pro Mistrovství stopařů ČR (říjen) a na Otevřené mistrovství mládeže Českého klubu německých ovčáků ( Velešín 4.-5.11.2016).

 

Viktorie Večerková a fenka německého ovčáka Fidorka Snehulienka                    

Kvalifikační závod Praha-Zbraslav             3. místo (splněna kvalifikace na MR)      
Kvalifikační závod Havířov-Bludovice        1. místo (  -//- )                        
Junior Open Cup Česká Třebová               2. místo                      
Mistrovství ČR mládeže a juniorů Dobříš   4. Místo                          

Nyní se s Fidorkou připravují na Otevřené mistrovství mládeže Českého klubu německých ovčáků.

 

Markéta Látalová a fenka německého ovčáka Xanni Majorův Háj                  

Kvalifikační závod Praha-Zbraslav             5. místo (splněna kvalifikace na MR)        
Kvalifikační závod Havířov-Bludovice        2. místo (  -//- )                    
Mistrovství ČR mládeže a juniorů Dobříš   6. místo                        

Markéta se stejně jako Nela připravuje na kvalifikační závody pro mistrovství stopařů ČR a na Otevřené mistrovství mládeže Českého klubu německých ovčáků.

 

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli, jelikož i sportovní kynologie je sport, ve kterém je třeba mít tým lidí, pomáhající s tréninkem, dopravou na závody a řadou dalších činností, které často navenek ani nejsou vidět, ale bez nichž by se tento sport, stejně jako řada dalších nedal provozovat. Jen namátkou uvádím trenéry, figuranty či kladeče na stopách.  Kynologie patří mezi poměrně finančně náročné sporty, proto je třeba zmínit firmu STAZ s.r.o. pana Steina, která dodala celému týmu Moravskoslezského kraje závodní a tréninkové dresy a v neposlední řadě patří velké dík členům ZKO Otice,  pod vedením jeho dlouholetého předsedy pana Josefa Havránka, kteří zajišťují pro mladé kynology takové zázemí, aby měli co nejlepší možnosti v případě zájmu o tento krásný sport, se mu věnovat na vrcholové úrovni.

Zpracovala: Mgr. Jitka Večerková

 

 

 

 

            

 

    

© 2021, Všechna práva vyhrazena, krmivopropsy.cz Foreveryone