Zdá se to jako nedávno, kdy jste si domů přinesli malé roztomilé štěňátko…..

Z malého stvořeníčka, kterému jste museli věnovat nevšední péči, Vám vyrostl statný dospělý psík. Společně jste si užili mnoho příjemných chvil. Ani jste se nenadáli a u svého pejska začínáte pozorovat první příznaky stárnutí.

Naučili jsme se spolu žít a náš společný životní rytmus přizpůsobit, aby jeho organismus (nebo že by i ten náš) nebyl zbytečně přetěžován.

To, co pejsek potřebuje ke svému životu pro zdravý růst, je nepochybně kvalitní strava. Stárnoucí pejsek, stejně jako štěňátko, potřebuje krmivo pro psy s dostatečným obsahem kvalitního živočišného proteinu. Abychom ale ve vývoji pejska nic nepodcenili, doporučujeme 1x ročně podávat doplňkovou výživu, která napomáhá k udržování zdravého kloubního aparátu. S přibývajícím stářím, stejně jako u člověka, nemusí být tzv. kloubní výživa dostatečná. Objevují se první příznaky i mentálního stárnutí organismu. 

Když jsme před lety zahájili společně s MVDr. Zoltanem Tatarkem a Pharmdr.  Milanem Krajíčkem spolupráci, bylo našim cílem vytvořit řadu produktů, u kterých by se vešlo do jedné tabletky maximální množství účinných  látek.  Z vlastní letité praxe známe řadu tabletek doplňkové výživy, které obsahují velké množství placeba a málo účinných látek. Čím méně účinných látek v tabletce, tím nižší výrobní náklady a tím dráž se dají produkty prodat. Zvláště, když na nich popracuje rozsáhlý tým marketingových pracovníků. A přesně takové u nás ve firmě nemáme. Neskrýváme se za nějaké rádoby výzkumy. Kvalitu našich produktů garantujeme svým jménem a svým přístupem k našim klientům. 

A tak jsme zkoušeli nejdříve v menších sériích, jak bychom jednotlivé komponenty co nejlépe poskládali do jedné tabletky, aby tato měla rozumnou, to je co nejmenší velikost, a odpovídala by 10 kg váhy psa. To proto, aby se tabletka dala půlit a tím pádem používat i pro psa s menší hmotností. Vznikl tak svým způsobem ojedinělý produkt, který jsme nazvali DOG GERIATRIKUM. Jak už jsem se zmínil dříve, tabletka nám pokrývá určité spektrum potřeb starších psů - 1/3 tabletky nám řeší problémy s klouby, 1/3 tabletky projevy mentálního stárnutí a poslední třetina řeší změněné potřeby starších organismů týkající se trávení. 

Dnes již můžeme říci, že díky těšnému kontaktu s našimi klienty máme velmi příznivé reakce na DOG GERIETRIKUM. Řada z nás si uvědomuje, že jsme se svým pejskem prožili kus života. Jak se říká- v dobrém i ve zlém. Nyní  nám náš pejsek zestárnul. Nezapomínejme na to. Starý pejsek si nezaslouží, abychom ho odložili do šrotu. Važme si ho a dopřejme mu co nejkrásnější a spokojené stáří. DOG GERIATRIKUM je tou „třešničkou na dortu“. Je od nás především projevem úcty, kterou si náš pejsek i nyní, po letech vzájemného společného soužití určitě zaslouží. Pokud Vás produkt DOG GERIATRIKUM zaujal, pak více odborných informací z pera MVDr. Zoltana Tatarka najdete na našich stránkách.

 

Ing.Gerhard Stein

© 2021, Všechna práva vyhrazena, krmivopropsy.cz Foreveryone