Máte rádi tapioku?

Že nevíte co to je? Já ano, protože nejdříve zachutnala mi. Rád si dávám z tapioky třeba pudink. Nepochybně je to pokrm nejen chutný, ale i zdravý. Tapioku „objevili“ staří májové. 

V dnešní době se používá i pro zvláčnění těsta. Tapioka je přirozeně bez lepku, takže je vhodná i pro celiaky. 
Ve své podstatě je to škrob, který se získává z kořene rostliny Maniok. Maniok pochází z Indie a Jižní Ameriky. Je to keř vysoký asi 3 – 5 metrů.

Když tapioka vyhovuje lidem napříč světem, proč by nechutnala i psům a kočkám?

Koncem roku 2016 jsme v rámci naší řady Farm Fresh přišli na trh s novými variantami grain free granulí a to beef a pork. I zde jsme kladli důraz na pečlivý výběr těch nejzdravějších surovin. Aktuálně jsme se rozhodli nabídnout i velmi dobrou cenu. Kvalita je u nás vždy na prvním místě. 

Dovoluji se vás seznámit ve stručnosti s tím nejdůležitějším, podle čeho poznáte kvalitu, a tím je složení. Hra čísel v nutričních profilech totiž bývá nejednou alchymie, a to jak použít co nejpodřadnější suroviny aby páníček pokud možno nic nepoznal. Tak tedy ještě jednou  - zkuste se zamyslet nad níže uvedenými surovinami ne zcela běžným, ale opravdu vyjímečným krmivem.

Složení BEEF and potato: čerstvé hovězí maso 24%, tapioka 24%, sušené hovězí maso, brambory 20%, bramborový protein, kuřecí tuk, cukrová řepa, pivovarské kvasnice, sušená a rozemleté lusky svatojánského chleba, lososový olej, minerály, droždí 1%, inulin z cikorky 0,2% (zdroj FOS), mannan-oligosacharidy 0,2%, glukosamin 0,037%, chondroitin 0,026%.

 

Složení PORK and potato: čerstvé vepřové maso 24%, sušené vepřové maso 22%, tapioka 22%, brambory 22%, cukrová řepa, kuřecí tuk, sušené a rozemleté lusky svatojánského chleba, droždí 1%, inulin z cikorky 0,2% (zdroj FOS), mannan-oligosacharidy 0,2%, glukosamin 0,037%, chondroitin 0,026%.

 

Z uvedeného složení sami poznáte, že v tomto krmení ctíme psa jako masožravce a dodáme mu nepochybně dostatečné množství živočišné bílkoviny, použité tuky jsou stoprocentně jen živočišné ( ne jako mnohdy tolik oblíbená soja a sojový olej, které dodavatelům přináší vyšší zisky) a samozřejmě glukosamin a chondroitin se nedá přehlédnout i když masa je v této receptuře naprostý dostatek!

 
© 2021, Všechna práva vyhrazena, krmivopropsy.cz Foreveryone